Dolu Hasarı Tamiri

Nemli ve kararsız hava kütlelerinde ılık mevsimlerde alttan ısınma veya başka bir nedenle oluşan bulutlar çok yüksektir ve alt bölümleri su, üst bölümleri buz tanelerinden oluşmaktadır ve bunun sonucunda oluşan dolu tanelerinin çapları 5-50 mm bazı durumlarda çok daha büyük olan bu buz parçacıklarının, otomobillerin üzerine yağması sonucu araç kaportalarında göçükler oluşmaktadır. 

Otomobillerde oluşan bu göçükler Dolu hasarı tamiri ile boyasız göçük düzeltme uygulaması ile giderilerek araçlarda oluşabilecek değer kaybınında önüne geçmektedir.

Genellikle araçların dış kaporta aksamlarında meydana gelen ve boyaya zarar vermeden aynı zamanda boyanın hasar görmediği macunlanmamış ve daha önce boyanmamış panellerde yapılan 5 cm çapında veya daha büyük göçüklerin boyasız göçük düzeltme onarımı tekniği ile düzeltilir.

MASAJ YÖNTEMİ İLE DÜZELTME ; Arkası kapalı panellerde döşemelerin ve bakalitlerin sökülerek veyahut açık panellerin iç tarafına ulaşılarak Amerikan menşeli özel el aletleri ile ışık merkezinde masaj yapılarak düzeltme tekniğidir.

VAKUMLU YAPIŞTIRMALI GÖÇÜK ÇEKTİRME; Genellikle arkası kapalı olan panellerde ve iç tarafına ulaşılması mümkün olmayan panellerde vakumlu yapıştırmalı göçük çektirme ile onarım yapılır.